Wycieczka kleryków do Zakopanego

W dniach 21 – 23 września 2015 roku klerycy drohiczyńskiego seminarium udali się na wspólny wyjazd w góry. 

W drodze do Zakopanego zatrzymali się w na modlitwę w łagiewnickim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie ojciec duchowny – ks. Dariusz Kucharek i ks. prefekt Marcin Szymanik odprawili Mszę Świętą w intencji całej wspólnoty seminaryjnej. Ponad to, alumni odwiedzili Opactwo Benedyktyńskie świętych Piotra i Pawła w Tyńcu.

Następnego dnia część alumnów udała się na górski szlak, a druga grupa miała okazję do zachwycenia się perłami zakopiańskiej architektury świeckiej i sakralnej. Grupa „górska” przeszła długą trasę od Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów, następnie przeszli na Szpiglasowy Wierch, skąd skierowali się w kierunku Morskiego Oka. W Zakopanem alumni mieszkali w domu sióstr Sercanek, które to, przygotowywały się do, mającej wkrótce nastąpić (27 września 2015), beatyfikacji swojej współzałożycielki – matki Klary Ludwiki Szczęsnej.

Ostatniego dnia alumni wraz z przełożonymi udali się do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie u stóp Matki Bożej złożyli swoje prośby i podziękowania. W tym, umiłowanym przez Jana Pawła II sanktuarium, wspólnota zgromadziła się wokół Stołu eucharystycznego, który jest centrum formacji seminaryjnej. Po Mszy Świętej klerycy wyjechali do Wadowic i tam zwiedzili Muzeum – Dom Jana Pawła II. Muzeum – jego projekt, aranżacja i przesłanie nie pozostawiły nikogo obojętnym. Miasto  św. Jana Pawła II było ostatnim punktem seminaryjnej wycieczki.