Seminaryjny wieczór wiary w październiku

15 października w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie odbyła się pierwszy z cyklu SEMINARYJNY WIECZÓR WIARY. Przygotowaniami zajęło się kleryckie koło Ruchu Światło-Życie, a szczególnie alumni pierwszego roku. 

Młodzież zaczęła się zjeżdżać już o 19:30, aby móc w luźnej atmosferze porozmawiać z klerykami. Modlitwa rozpoczęła się o 20:00 pantomimą, która wprowadziła w temat adoracji. Tematem przewodnim spotkania były słowa „Jezu, ty naprawdę jesteś”.

Próbowaliśmy uświadomić sobie, co w naszym życiu przysłania nam Jezusa. Wyraziliśmy to poprzez zapisanie naszych wniosków na kartkach ze zdjęciem czarnych okularów. Następnie w symbolicznej procesji: najpierw wrzuciliśmy nasze  „czarne okulary” do kosza, a potem każdy po krótkiej osobistej modlitwie przez Najświętszym Sakramentem wsypał szczyptę kadzidła do trybularza. Chcieliśmy wyrazić przez to, że nie chcemy kroczyć drogą życia po ciemku, ale odrzucić to wszystko, co zasłania nam Chrystusa. Była to symboliczna deklaracja, że pragniemy kroczyć przez życie w Jego światłości.

Podczas adoracji padły słowa św. Jana Pawła II: To On (Jezus) na was czeka, gdy nie zadowala was nic z tego, co znajdujecie. To On jest pięknem, które tak was pociąga. To On każe wam zrzucać maski, które zakłamują wasze życie. To On odczytuje w waszych sercach decyzje najbardziej autentyczne, które inni chcieliby zagłuszyć. To Jezus wzbudza w was pragnienie, byście uczynili ze swego życia coś wielkiego, byście szli za jakimś ideałem, nie dawali się pochłonąć przeciętności.

Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem i wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Przy wyjściu każdy mógł wylosować fragment z Pisma Świętego. Adoracje dla młodzieży męskiej odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca w budynku drohiczyńskiego seminarium. Celem naszych comiesięcznych spotkań jest umożliwienie młodzieży spotkania z żywym Jezusem.

Szczególne podziękowania należą się księżom, którzy przywieźli młodzież m.in. z Siemiatycz, Węgrowa, Starejwsi i Drohiczyna. Serdecznie zapraszamy na kolejną adorację która odbędzie się już 19 listopada!