„Piłka jest jedna, a bramki są dwie”

12 grudnia 2015 r. reprezentacja WSD w Drohiczynie rozegrała towarzyski mecz piłki halowej z reprezentacją parafii pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie, która była gospodarzem spotkania. Mecz miał miejsce w hali LO im. A. Mickiewicza i zakończył się zwycięstwem gości.

Spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg. Obie drużyny z wielkim zapałem i zaciętością walczyły o zwycięstwo. Po pierwszej połowie, zdecydowaną przewagę w bramkach miała drużyna gospodarzy. W drugiej części meczu seminarzyści pokonali kryzys strzelecki – doprowadzili do wyrównania. Następnie dk. Paweł Koc strzelił bramkę, dającą prowadzenie WSD, którego nie utracili do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 9:7 na korzyść reprezentacji WSD. W skład drużyny seminaryjnej wchodzili: dk. Wojciech Łuszczyński, Maciej Domańszczyński, Łukasz Zębrowski, dk. Paweł Koc, Rafał Oleksiuk, Wojciech Jakubowski, Bartosz Ojdana i Radosław Kalicki. Spotkanie odbyło się dzięki staraniom miejscowego wikariusza, ks. Piotra Karwowskiego.

Po meczu wszyscy udali się do kościoła parafialnego, aby wspólnie uczestniczyć we Mszy świętej roratniej. Dk. Wojciech wygłosił do dzieci kazanie, w którym ukazał osoby będące wzorami do naśladowania, zwłaszcza w czasie Adwentu – Matkę Bożą, Jana Chrzciciela oraz Eliasza.

dk. Paweł Koc