„Dopóki piłka w grze…”

           Jan Paweł II, znany ze swego zamiłowania do sportu, mówił: „Potencjał ukryty w sporcie sprawia, że jest on szczególnie ważnym narzędziem integralnego rozwoju człowieka oraz czynnikiem niezwykle przydatnym w procesie budowania społeczeństwa bardziej ludzkiego.” Benedykt XVI, choć nie był nigdy wielkim sportowcem podobnie twierdził, iż „Aktywność sportowa należy do środków, które prowadzą do harmonijnego rozwoju osoby i jej doskonalenia moralnego.” Nie dziwi zatem, że dla kleryków sport jest również ważną częścią życia.

        11 listopada alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie z powodzeniem rywalizowali w Łochowie w VII dorocznym turnieju piłki nożnej z okazji Święta Niepodległości. Klerycy zajęli II miejsce, pokonując bez straty gola drużyny piekarni „Robson” i gminy Łochów, przegrywając w finale z zespołem „My Center” dopiero po serii rzutów karnych. Turniej tradycyjnie cieszył się wielkim zainteresowaniem, a trybuny hali w Łochowie wypełniły się po brzegi całymi rodzinami, które dopingowały swoich mężów, ojców, braci i kolegów, walczących na boisku.

          Kilka dni wcześniej WSD Drohiczyn wzięło udział w Pucharze Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Kielcach. Organizował go Ks. Bp Marian Florczyk  – Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa sportowców. Nasi alumni w pięknym stylu rozbili drużynę WSD Radom, jednak później zabrakło trochę szczęścia, by pokonać drużynę franciszkanów z Łodzi i w efekcie Drohiczyn zakończył rozgrywki na 5. miejscu. Mimo niezaspokojonego apetytu na podium tych rozgrywek, alumni nie tracą zapału do treningów i patrzą z optymizmem w przyszłość, gdyż jest to świetna pozycja wyjściowa do tego, by już w lutym w Warszawie powalczyć o tytuł Mistrzów Polski Seminariów Duchownych. 

          Skład WSD Drohiczyn: bramkarz – Rafał Oleksiuk; obrońcy – Wojciech Jakubowski, ks. Dariusz Kucharek, Mateusz Roguski, Wojciech Wdowiński; napastnicy – Radosław Kalicki, Piotr Zdzieborski, Bartosz Ojdana, Maciej Pawluk.

al. Rafał Oleksiuk