Wieczór wigilijny

              Święta Bożego Narodzenia są szczególnym czasem dla każdej wspólnoty rodzinnej.  Dla każdego jest to wyjątkowy okres, w którym składamy sobie nawzajem życzenia i przebywamy w gronie najbliższych nam osób. Również wspólnota seminaryjna – jako rodzina, gromadzi się, by przy jednym stole dzielić się miłością nowo narodzonego Mesjasza.  Nasze wspólne świętowanie rozpoczęliśmy kolędą: Wśród nocnej ciszy, następnie alumn Eugeniusz Wintow (były proboszcz) odczytał fragment z Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim. Później, poprzedni dziekan alumnów – Michał Siduniak na ręce wszystkich obecnych złożył życzenia z okazji Świąt i Nowego Roku. Wspomniał w swoim przemówieniu wydarzenia naszej wspólnoty i diecezji minionego roku. Nie omieszkał nie wspomnieć o członku naszej wspólnoty, który w tym roku odszedł do domu Ojca – o ks. prał. Janie Boguszu, którego nazywaliśmy Ojcem Janem, a który był bardzo mocno związany z naszą wspólnotą. Po życzeniach, orędzie świąteczne  do wszystkich zebranych skierował pasterz naszej diecezji –  J. E. ks. bp Tadeusz Pikus, który potem pobłogosławił opłatki, którymi podzielili się wszyscy zebrania składając sobie życzenia.

                 Wieczór Wigilijny, jak to w tradycji naszego seminarium jest przyjęte, uświetniły Jasełka przygotowane prze alumnów I-go roku, a także obecność św. Mikołaja, któremu pomagali alumni IV-go kursu. Oczywiście zgodnie ze staropolskim zwyczajem były śpiewane kolędy, które nadawały niepowtarzalny charakter naszemu spotkaniu z Jezusem i drugim człowiekiem.

al. Bartosz Margański