Kolejny rok Seminaryjnych Wieczorów Wiary

19 października zainaugurowany został już czwarty rok spotkań dla młodzieży męskiej, w ramach Seminaryjnych Wieczorów Wiary. W tym roku tematyka spotkań będzie dotyczyła siedmiu darów Ducha Św. i włączać się będzie w tematykę całego roku duszpasterskiego, który poświęcony będzie właśnie Duchowi Świętemu.

Wieczory Wiary odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca, w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie i w całości są przygotowywane przez alumnów. Pierwszym punktem jest krótka konferencja, wprowadzającą w temat spotkania, a następnie rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której klerycy prowadzą rozważania. Zawsze jest kilku księży gotowych służyć młodzieży sakramentem pokuty.

Co sprawia, że młodzi ludzie chcą przyjeżdżać w czwartkowe wieczory do seminarium? „Dobra atmosfera, dobry klimat” – mówi 12-letni Kuba, jeden z najmłodszych uczestników. Jego starszy kolega, 20-letni Maciek dodaje: „Warto przyjechać i poświęcić trochę czasu Panu Bogu, aby nabrać duchowych sił na kolejny miesiąc nauki i pracy.” Celem adoracji jest właśnie stworzenie okazji i przestrzeni na spotkanie młodych z Bogiem. Nie jest to akcja powołaniowa. Sukcesu kleryków nie będzie się mierzyć liczbą chłopców, którzy w przyszłości wstąpią w szeregi WSD, ale liczbą osób wracających z adoracji z przemienionym sercem.

Seminaryjne Wieczory Wiary to jednak nie tylko spotkanie w kaplicy, ale również… w seminaryjnej kawiarence. Chłopcy mają okazję porozmawiać z klerykami oraz rówieśnikami, nawet z drugiego końca diecezji. „Można tu poznać wielu wartościowych ludzi i dowiedzieć się trochę o tym, jak wygląda życie seminaryjne od środka” – mówi 17-letni Błażej. Z kolei dla alumnów te czwartkowe spotkania są miłą odmiana od szarej codzienności. „Chłopcy wnoszą tu wiele pozytywnej energii. Kaplica i kawiarenka aż tętnią życiem!” – zauważa al. Piotr.

Każdy, kto chciałby przekonać się, że warto poświęcić czasem trochę czasu Panu Bogu, może szukać informacji o kolejnych Wieczorach Wiary na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy!

Al. Rafał Oleksiuk

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”117″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”27″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” ngg_triggers_display=”never” order_by=”filename” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]