NOWE ZASADY KORZYSTANIA ZE ZBIORÓW BIBLIOTEKI WSD W DROHICZYNIE

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

zgodnie z  rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, obowiązujące od 28 listopada 2020 roku zasady udostępniania zbiorów bibliotecznych zostały przedłużone do 25 kwietnia 2021 roku

W związku z powyższym Biblioteka WSD w Drohiczynie od dnia 30.11.2020r. pracuje według  zasad, które prezentujemy poniżej:

  • Przed wejściem do biblioteki Czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust MASECZKĄ oraz dezynfekcji rąk!!!
  • Ograniczenie wolnego dostępu do księgozbioru oraz innych przestrzeni.
  • W bibliotece, w wydzielonym miejscu, będzie mógł przebywać tylko jeden czytelnik. Pozostali powinni czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 m od siebie.
  • Zasadne jest wcześniejsze umówienie telefoniczne lub mailowe wizyty w celu wypożyczeń / zwrotów książek na konkretną godzinę.
  • Rekomendujemy wcześniejszą rezerwację książek poprzez:

 

–        zamówienia w systemie KOHA (katalog online na stronie Biblioteki: www.wsddrohiczyn.pl/biblioteka)

 

–        zamówienia przez telefon: 85 307 08 33

 

–        zamówienia przez e-mail: [email protected]

 

  • W bibliotece wyznaczono, zabezpieczono i odpowiednio oznaczono miejsce do kwarantanny oddawanych książek, która potrwa 3 dni.
  • Przyniesione przez Czytelnika książki należy oznaczyć kartką ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz datą i  pozostawić na stoliku przed wejściem do biblioteki. Książki te zostaną odnotowane dopiero po upływie doby.
  • Wypożyczanie będzie się odbywało w godz. od 8.00 do 16.00 od poniedziałku do piątku.

 

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez e-mail oraz do korzystania z dostępnych  zasobów on-line: bezpłatnej biblioteki cyfrowej POLONA lub Księgozbioru Wirtualnego Federacji „Fides”. Biblioteka Narodowa zachęca również do korzystania z nieodpłatnej usługi „Digitalizacja na życzenie”.

 

Wraz ze zmianą sytuacji rozprzestrzeniania się epidemii zasady korzystania ze zbiorów Biblioteki ulegną zmianie.