Zaproszenie na rekolekcje dla młodzieży męskiej
W dniach 27 – 29 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie organizowane są rekolekcje dla młodzieży męskiej ze szkół średnich i młodzieży pomaturalnej.
- W rekolekcjach mogą wziąć udział mężczyźni, którzy ukończyli już szkołę podstawową.
- Konieczne jest też zapisanie się na rekolekcje poprzez formularz internetowy dostępny do dnia 21 grudnia włącznie.
- Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.
- Uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie i pełne wyżywienie w seminarium od kolacji 27 grudnia (godz. 18.00) do obiadu 29 grudnia.
- Podczas pobytu opiekę duchową nad uczestnikami rekolekcji pełnią przełożeni seminarium. Rekolekcje prowadzi ks. Robert Grzybowski.
- Uczestnicy zabierają ze sobą na rekolekcje Pismo Święte.
Link do zapisów:
https://forms.gle/VpKRnToQkzNK8dNc8


Rozpoczęcie roku akademickiego 2025/2026
W czwartek, 2 października 2025 roku, odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2025/2026 w naszym Seminarium.
Uroczystości rozpoczęła Msza Święta, podczas której Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Piotr Sawczuk wygłosił słowo do zgromadzonych. Następnie w auli seminaryjnej głos zabrał Jego Magnificencja Ksiądz Kanonik Jarosław Przeździecki, rektor seminarium, który powitał wszystkich uczestników.
Ksiądz Kanonik Dariusz Kucharek, Ojciec Duchowny, odczytał protokół sprawozdawczy z minionego roku akademickiego, po czym odbyła się immatrykulacja alumna pierwszego roku – alumna Mateusza.
Wykład inauguracyjny pt. „Odpusty w Roku Jubileuszowym” wygłosił Ksiądz dr Jan Słomiński.
Uroczystość zakończyła się wspólnym obiadem w seminaryjnym refektarzu.
Niech nowy rok akademicki będzie czasem łaski, wzrostu i wytrwałości w powołaniu.















