Zaproszenie na seminaryjny wieczór wiary

Zaproszenie na rekolekcje dla młodzieży męskiej

W dniach 27 – 29 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie organizowane są rekolekcje dla młodzieży męskiej ze szkół średnich i młodzieży pomaturalnej.

  1. W rekolekcjach mogą wziąć udział mężczyźni, którzy ukończyli już szkołę podstawową.
  2. Konieczne jest też zapisanie się na rekolekcje poprzez formularz internetowy dostępny do dnia 21 grudnia włącznie.
  3. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.
  4. Uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie i pełne wyżywienie w seminarium od kolacji 27 grudnia (godz. 18.00) do obiadu 29 grudnia.
  5. Podczas pobytu opiekę duchową nad uczestnikami rekolekcji pełnią przełożeni seminarium. Rekolekcje prowadzi ks. Robert Grzybowski.
  6. Uczestnicy zabierają ze sobą na rekolekcje Pismo Święte.

Link do zapisów:

https://forms.gle/VpKRnToQkzNK8dNc8

Zaproszenie na seminaryjny wieczór wiary

Zaproszenie na seminaryjny wieczór wiary

Obłóczyny 2025

W dniu św. Łukasza, 18 października 2025 roku, w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbyły się obłóczyny alumna trzeciego roku Dominika. Uroczystości przewodniczył Jego Ekscelencja Piotr Sawczuk – biskup drohiczyński.

W homilii podkreślił on, że przyjęcie sutanny jest ważnym momentem w formacji seminaryjnej – zewnętrznym znakiem wewnętrznej przemiany i oddania Chrystusowi. Sutanna, jak mówił, jest świadectwem miłości do Jezusa i gotowości do służby.

Po błogosławieństwie stroju przez biskupa alumn przy pomocy swojego proboszcza, ks. kan. Henryka Sączka, po raz pierwszy przywdział sutannę. Na zakończenie słowa wdzięczności wypowiedzieli alumn Dominik oraz rektor seminarium. W uroczystości uczestniczyli kapłani, siostry zakonne, alumni oraz rodzina i przyjaciele nowo obłóczonego.

Rozpoczęcie roku akademickiego 2025/2026

W czwartek, 2 października 2025 roku, odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2025/2026 w naszym Seminarium.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta, podczas której Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Piotr Sawczuk wygłosił słowo do zgromadzonych. Następnie w auli seminaryjnej głos zabrał Jego Magnificencja Ksiądz Kanonik Jarosław Przeździecki, rektor seminarium, który powitał wszystkich uczestników.

Ksiądz Kanonik Dariusz Kucharek, Ojciec Duchowny, odczytał protokół sprawozdawczy z minionego roku akademickiego, po czym odbyła się immatrykulacja alumna pierwszego roku – alumna Mateusza.

Wykład inauguracyjny pt. „Odpusty w Roku Jubileuszowym” wygłosił Ksiądz dr Jan Słomiński.
Uroczystość zakończyła się wspólnym obiadem w seminaryjnym refektarzu.

Niech nowy rok akademicki będzie czasem łaski, wzrostu i wytrwałości w powołaniu.